Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За домашните климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За домашните климатици

    Някой запознат може ли да ми обясни с какво инверторния климатик е по добър от нормалния. И най-вече на отоплителен режим. Най-разпространеното схващане е ,че за отопление са по добри инверторите. При положение , че ги сравняваме за отопление при критичните външни температури около -10 грдуса. Аз мисля ,че и двата климатика ще работят на предела и на пълна мощност и плащането на два пъти по скъп инвертор е неоправдано.
    ИМАХМЕ МНОГО ХУБАВА ТЕМА ЗА КЛИМАТИЦИ АМА ЗАЩО Е ЗАКЛЮЧЕНА НЕ РАЗБРАХ: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%F2%E8%F6%E8 Аз редовно си я препрочитам преди закупуване на поредния климатик. Който има да закупува сега е момента, след две седмици ще е вече късно

  • #2
    До: За домашноте климатици

    Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
    ИМАХМЕ МНОГО ХУБАВА ТЕМА ЗА КЛИМАТИЦИ АМА ЗАЩО Е ЗАКЛЮЧЕНА НЕ РАЗБРАХ: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%F2%E8%F6%E8 Аз редовно си я препрочитам преди закупуване на поредния климатик.
    Странно
    Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
    Който има да закупува сега е момента, след две седмици ще е вече късно
    А какво имаш предвид?

    Коментар


    • #3
      До: За домашноте климатици

      Най-вероятно ,че цените ще скочат ...

      Коментар


      • #4
        До: За домашноте климатици

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        А какво имаш предвид?
        В момента фирмите за монтаж стоят без работа,стопли ли се не могат да смогнат.
        0+

        Коментар


        • #5
          До: За домашноте климатици

          Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
          Някой запознат може ли да ми обясни с какво инверторния климатик е по добър от нормалния.
          И без да се губим в тънкостите на теорията - ето един факт, който е важен: обикновени климатици правят вече само фирми, от които всеки бяга. Сериозните фирми правят само инвертори.

          Първоначално публикуван от 0n4o Преглед на мнение
          В момента фирмите за монтаж стоят без работа,стопли ли се не могат да смогнат.
          Възможно.

          Първоначално публикуван от Маги Преглед на мнение
          Най-вероятно ,че цените ще скочат ...
          Да, като следствие на това, което казва 0n4o...

          Коментар


          • #6
            До: За домашноте климатици

            Миналото лято, когато реших да си поставя климатик, в новините постоянно говореха за някакви едно-двумесечни срокове за монтаж. Въпреки тези неприятни новини, аз посетих една от големите търговски вериги и преди да си избера уреда попитах за монтажа. Отговориха ми-два дни. И наистина, след два дни, дойдоха и монтираха климатика. Та съвета ми е такъв: Избягвайте малките магазини. Те нямат ресурса да поддържат голям брой щатни техници.

            Коментар


            • #7
              До: За домашноте климатици

              митцубиши инверторен 12-ка ми стига за 60 кв помещение зиме и лете - във Варна. Няма грешка. Безашумен - абсолютно. Чистя му филтрите само 2 пъти годишно. Харчи 750W/h максимум.Зимата децата ми ходят голи аз по боксерки и потник - това като нямам гости разбира се. Но имам изолация и дограма. http://forum.offroad-bulgaria.com/se...earchid=754670
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • #8
                До: За домашноте климатици

                Значи инверторите имат ред предимаства пред нормалните , най-вече са и по икономични. Но конкретно на въпроса : Когато говорим за отопление при - 10 и тогава компресора е на пълна мощност и за никаква икономия не може да става дума с какво един инвертор е по добър? От няколко места чувам , че инверторните са много капризни към напрежението и падне ли на 200в гори компресора. За това се и замислих по тези въпроси понеже ще взимам предимно за отопление в район с променливо напрежение зимата

                Коментар


                • #9
                  До: За домашноте климатици

                  Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                  ...ИМАХМЕ МНОГО ХУБАВА ТЕМА ЗА КЛИМАТИЦИ АМА ЗАЩО Е ЗАКЛЮЧЕНА НЕ РАЗБРАХ: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%F2%E8%F6%E8 Аз редовно си я препрочитам преди закупуване на поредния климатик. Който има да закупува сега е момента, след две седмици ще е вече късно
                  Не виждам нищо за заключване? Отворих я отново!

                  Коментар


                  • #10
                    До: За домашноте климатици

                    Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                    Значи инверторите имат ред предимаства пред нормалните , най-вече са и по икономични. Но конкретно на въпроса : Когато говорим за отопление при - 10 и тогава компресора е на пълна мощност и за никаква икономия не може да става дума с какво един инвертор е по добър?
                    Добре, обикновеният работи на мах. и следи и гони само вътрешна температура. Инверторът следи и температурни разлики между телата и околната среда както вътре, така и отвън и си подбира оборотите така, че да има оптимален топлопренос. Тук разбира се е важна и програмата, записана в чиповете от самия производител.
                    Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                    От няколко места чувам , че инверторните са много капризни към напрежението и падне ли на 200в гори компресора. За това се и замислих по тези въпроси понеже ще взимам предимно за отопление в район с променливо напрежение зимата
                    Това важи за едни марки..., няма да ги споменавам, но прочети малко в специализираните форуми и ще се ориентираш лесно.

                    Коментар


                    • #11
                      До: За домашноте климатици

                      От приятели със старите конвенторни климатици знам, че работят, работят пък почнат да почиват, и при ниски и високи температури тази почивка е неефективна. Инвертора почти не почива. И както беше казано следи външна и вътрешна температури и понеже е термопомпа предпазва външното тяло от замръзване (до определени температури в зависимост от марката и цената).
                      Има климатици с много опции от икономични до вкарващи свеж въздух (според мен просто имат един озонатор - неефективен след 2-3 месеца работа, защото е важно първото удовлетворение, после леко-полеко не се усеща разликата).
                      Ако помещението е обитаемо, заложи преди всичко на инвертор, тих, работещ в голям диапазон и икономичен. Всички други екстри вдигат цената и те пращат за зелен хайвер, ама не от оня вкусния дето го има в макао.
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • #12
                        До: За домашноте климатици

                        Аз също живея в район с променливо напрежение. Като казвам променливо 160-200В макс. Климатиците ми са инвертори (Нипон) и нямат проблеми с това.
                        Разликата между конвекционалния и инверторния идва главно от по-сложното управление и от това, че компресора на инвертора работи на променливи обороти и почти през цялото време, от там и по-плавно регулиране на вътрешната температура. Ефективна работа + икономия на ел.Е. Тези машинки наистина са по-добрите и за домашно ползване е препоръчително
                        Поздрави!
                        Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                        Mercedes w212 E350 4matic
                        Ducati Monster 600
                        O888795575

                        Коментар


                        • #13
                          До: За домашните климатици

                          И аз да се направя на знаещ по темата: отоплявам 22-25 м2 помещение в къща, изолирана много добре с инверторен климатик панасоник уж бил японско производство. Имало китайски по около 900 лв, малоазийки по 1300 лв и уж японски по 1800 лв за 12 000 БТУ. При - 15'С работи около 35-40 мин и около 15-20 мин размразява. Никога не е замръзвало външното тяло, но при тези условия зададената температура в стаята докато размразява спада с 1.5-2 'C. Климатика се води инверторен тип, но не знам на практика как се управлява ДВГ на компресора, дали е постоянно токов или не. Също не знам при кой тип е по-голямо КПД. Само, че външното тяло си е шумно и през отдушника на тоаретната се чува как вие компресора, когато вдига обороти. Напрежението в мрежата на село е много непостоянна величина, на да чукам на дърво, до сега не се е окотил. И никъде в гаранционната карта не пише, че не трябва да се ползва под - 7'C.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            До: За домашните климатици

                            Ето и малко опит от мене:
                            Живея в квартал на София с изключително лошо токово захранване, ето защо при поставянето на климатиците у нас преди 5 години направих сериозно проучване по темата. Резултатите бяха подобни на гореспоменатото. Инверторите са доста по-сложни откъм електроника и се повлияват зле от проблеми по ел.захранването.

                            Аз поставих 2 броя Осака 12-ки за които фирмата доставчик ми гарантира работа при -20. Учудването ми беше огромно когато една вечер температурите паднаха под -22 и машините работиха без особенни проблеми.

                            След 5 години вярна работа и срещу около 700 лева на бройка, мисля че съм направил добра сделка...

                            Лошото е че моите машини са с компресор Мицубиши и са изцяло по лиценз на Мицубиши, докато сегашните машини с тази марка са "гмеч" всичко вече е променено и качеството е доста лошо.

                            Водещата сила на климатиците като моите е, че те са с устройство по-близко до хладилник отколкото до съвременен климатик и за да работят при ниски температури цикъла на размразяване се скъсява и освен това имат електрически нагревател на компресора. Т.е. харчат си повече ток.

                            Коментар


                            • #15
                              До: За домашните климатици

                              Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                              ................

                              Водещата сила на климатиците като моите е, че те са с устройство по-близко до хладилник отколкото до съвременен климатик и за да работят при ниски температури цикъла на размразяване се скъсява и освен това имат електрически нагревател на компресора. Т.е. харчат си повече ток.
                              Да така е повечето имат ел. нагревател в "картера" на компресора обикновено макс 7-800 вата, който се включва при нужда. Но това е малката болка. Моят съсед ми показа ОСАКА-климатик "колонен" тип на който във вътрешното тяло е монтиран 2.0KW ел. нагревател и включва автоматично винаги, когато размразява и когато температурата която му е зададена още не е достигната. Благодарение на това за отопление на 70 м2 магазин през зимата не му стигаха 300 лв. когато го сложи преди 4 год.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X